Новини кафедри

Акція до Всесвітнього Дня хворого

опубліковано 12 лют. 2017 р., 00:49 Віталій Смандич

            11 лютого щорічно відзначається Всесвітній день хворого - міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються хворі люди по всій планеті.
З цієї нагоди асистентами кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб (Горбатюк І.Б., Залявською О.В.) та студентами 5-го курсу 4 групи медичного факультету №4 спеціальності «Педіатрія» під керівництвом завідувача кафедри, проф. Хухліної О.С. проведено просвітницьку акцію для хворих 1-го терапевтичного відділення ЛШМД «Не дай шанс інфаркту та інсульту!».

Акція до Всесвітнього Дня хворого 11.02.2017


        Студенти провели бесіди з пацієнтами, які страждають на гіпертонічну хворобу – виявляли провокуючі фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань та давали індивідуальні рекомендації щодо модифікації способу життя та контролю за досягненням оптимального артеріального тиску.
Значну зацікавленість у пацієнтів викликала шкала 10-річної виживаності SCORE (Systematic COronary Risk Evaluation), яка дозволяє оцінити ризик розвитку фатальних серцево-судинних подій.
        Також особливу увагу студенти приділили виявленню ознак, які можуть бути першими сигналами розвитку таких загрозливих для життя людини станів, як інсульт та інфаркт.

Делегація БДМУ взяла участь у роботі Міжнародного медичного конгресу в Республіці Боснія та Герцеговина.

опубліковано 9 лют. 2017 р., 13:22 Віталій Смандич

            З 02 по 05 лютого 2017 року делегація Буковинського державного медичного університету взяла участь в роботі 3-го Міжнародного медичного конгресу (SаMED), який проходив на базі медичного факультету Університету м. Сараєво, Республіка Боснія та Герцеговина, і вже традиційно об’єднав молодих науковців з понад 35 країн. Результати власних наукових досліджень під час пленарних засідань конгресу представили доцент Павлюкович Н.Д., асистенти Дудка Т.В., Мандрик О.Є., Смандич В.С. (кафедра внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб), асистент Павлюкович О.В. (кафедра судової медицини та медичного правознавства), студенти Кіріл Аіда, Говорнян Сергій, Грицак Ганна, Соловянчик Олеся, Босий Роман,Антонів Дмитро, лікар-інтерн Гринюк Ольга.

SaMED 2017

            Впродовж трьох днів роботи конференції учасники конгресу мали можливість представити результати власних теоретичних та клінічних досліджень, обмінятися досвідом з питань сучасних підходів до діагностики та лікування найбільш поширених захворювань внутрішніх органів, ознайомитися з новітніми досягненнями в галузі судово-медичної практики тощо. Програма заходу включала лекції професора медичного університету м. Канзас (США) Івана Дамянова, професора Оксфордського університету Самри Туралік, професора медичного факультету університету м. Сараєво Кенана Арнаутовіка, які викликали зацікавленість аудиторії та жваву наукову дискусію. Важливою складовою конгресу стало проведення низки майстер-класів з інтерпретації ЕКГ, актуальних питань судово-медичної антропології, серцево-легеневої реанімації тощо. Делегати конференції мали можливість відвідати завод фармацевтичної компанії Bosnalijek, де всім бажаючим було презентовано особливості виробництва, зберігання та відвантаження лікарських засобів.

    По завершенню конференції учасники мали гарну нагоду ознайомитися з багатою культурною спадщиною та самобутньою культурою Боснії і Герцеговини.

Асистента кафедри нагородили нагрудним знаком "Слава Україні"

опубліковано 27 груд. 2016 р., 13:53 Віталій Смандич

           Напередодні Нового року та Різдва Христового під час засідання Вченої ради університету ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» нагороджено нагрудним знаком «Слава Україні» Віталія Смандича.
         "За видатний особистий внесок в утвердження та примноження загальнолюдських ідеалів добра і милосердя, за самовіддане служіння українському народові" нагороджено асистента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталія Смандича.

Співробітники кафедри провели благодійну акцію

опубліковано 27 груд. 2016 р., 12:55 Віталій Смандич

 

   21 грудня у спортивному комплексі БДМУ відбулися уже традиційні змагання для діток спеціальних шкіл-інтернатів. Цього року у змаганнях взяли участь 24 хлопчики та 5 дівчат зі спеціальної школи-інтернату №4, спеціалізованої школи №1 та №2. Все це дітки до 12 років з вадами слуху, неврологічними захворюваннями та розумовими вадами. 

Благодійна акція для учнів шкіл-інтернатів 21.12.2016

    Підтримати юних спортсменів прийшли заступник ректора з іміджевої політики професор Борисюк А.С, співробітники кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб: завідувач кафедри професор Хухліна О.С., доцент Дудка І.В, асистенти Смандич В. С., Дудка Т.В. та Мандрик О.Є. разом зі своєю кураторською групою (3 курс, 30 група медичний факультет №2). 
    Також підтримати маленьких спортсменів прийшли із подарунками представники інших кафедр БДМУ.
    По закінченні змагань до юних спортсменів в гості завітав Святий Миколай. Діти були у захваті від нагород та подарунків, які їм підготували організатори. Кожна команда отримала по два волейбольних м‘ячі, цікаві настільні ігри та багато смаколиків.

«Бронхіальна астма — це хвороба цивілізації»

опубліковано 14 груд. 2016 р., 13:50 Віталій Смандич

До Всесвітнього дня хворого на бронхіальну астму доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Дудка І.В. провела інформаційно-профілактичну акцію «Правила користування кишеньковим та стаціонарним інгаляторами» для пацієнтів терапевтичного відділення ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги».

«Хворий на астму, який більше знає, живе краще»

проф. Вацлав Дрощ

Щорічно 11 грудня відзначається Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. У світі від цієї хвороби страждає близько 300 млн. осіб (5% дорослого і 10% дитячого населення). Щороку від неї помирає 250 тис. хворих. В Україні на астму страждають близько 195 тис. осіб, і щороку фіксується близько 9 тис. нових випадків. У Чернівецькій області показники кількості зареєстрованих хворих на бронхіальну астму найвищі у Сторожинецькому, Кiцманському, Новоселицькому районах. Причинами такої невтішної картини є збільшення забрудненості довкілля, безконтрольне застосування в харчовій промисловості харчових барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку. 

Вперше Всесвітній день боротьби проти астми став відзначатися в 1998 році у більш, ніж 35 країнах і був приурочений до Всесвітньої наради по бронхіальній астмі, що проходила в Іспанії, м. Барселона.

Для досягнення контролю над перебігом бронхіальної астми пацієнт має бути обізнаним щодо правил та техніки застосування інгаляційних засобів доставки ліків. Саме на контролі хворого за правильним вдихом наголошували під час проведення інформаційно-профілактичної акції у терапевтичному відділенні ЛШМД студенти 4 групи 6 курсу. Також доц. Дудка І.В. продемонструвала сучасні види кишенькових (спінхалер, ротахалер, хендіхалер, турбухалер, мультидиск, респімат) та стаціонарних (небулайзер) пристроїв доставки медикаментів, техніку їх використання, надала пацієнтам консультації щодо індивідуального підбору оптимального інгалятора. 


Благодійна акція для дітей Магальського дитячого будинку-інтернату

опубліковано 12 груд. 2016 р., 11:47 Віталій Смандич

    14 грудня українське національне свято, яке присвячене людям, які несуть добро - День Благодійності. Цей день відзначається щорічно у другу неділю грудня.Свято встановлено в Україні«…з метою утвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності та на підтримку ініціативи громадських організацій…» згідно з Указом Президента України «Про День благодійництва» від 13 грудня 2007 р.

    За ініціативи завідувача кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб проф. Хухліної О.С. співробітниками кафедри (доц. Дудка І.В., ас. Смандич В.С., ас. Дудка Т.В., ас. Мандрик О.Є.) було зібрано кошти та придбано канцелярські товари: альбоми, фломастери, кольорові олівці, фарби для малювання, різнокольоровий папір, картон, пластелін, розвиваючі ігри, пазли для вихованців Магальського дитячого будинку-інтернату (с. Магала, Новоселицький р-н).

    Благодійність – це можливість ділитися душевним теплом, допомагати матеріально тим, хто цього потребує. Кожна людина сама для себе вирішує, яку саме форму благодійності обрати. Форми благодійності всі абсолютно рівнозначні. У кожного різні можливості. Хтось може дати хліб, хтось - гроші, хтось – проявити увагу.

    Доц. Дудка І.В. впевнена, що такі акції відроджують в українцях притаманну їм національну рису – милосердя, вміння відгукатися на біль інших, подавати допомогу тим, хто її потребує.

Історичні етапи становлення благодійності.

опубліковано 11 груд. 2016 р., 03:58 Віталій Смандич

11 грудня в світі відзначають День благодійності.

Поняття «благодійності» увійшло у суспільну свідомість як гуманістичний поклик людини йти на допомогу нужденним, незалежно від релігійної, національної, расової, соціальної приналежності чи політичних або світоглядних переконань. Новітні досліди суспільних наук засвідчили, що моральні принципи благодійності не суперечать релігійним канонам жодної з трьох світових релігій.

Під «благодійністю» звичайно розуміють надання приватними особами і організаціями підтримки і матеріальної допомоги бідним, сиротам, інвалідам та ін. Найпопулярніша російська енциклопедія Брокґауза-Ефрона визначає благодійність (благотворительность) «как проявление сострадани к ближнему и нравственную обязанность имущего спешить на помошь неимущему...», «Словник української мови» — як надання «приватними особами матеріальної допомоги, підтримку бідним, сиротам та ін.».

Цікаво розглянути історію формування цього суспільного явища. Благодійність усвідомлювалася древніми товариствами в Єгипті, Китаї, Індії як одне з доброчесних якостей людини. Вона розглядалася як безкорисливість і соціальна виплата нужденним. Благодійність була відома древнім євреям. У Талмуді благодійність позначається словом "цдака" (праведність або справедливість). У послідовників іудаїзму існували різні форми прояву благодійності: практика прощення боргів, розірвання боргових зобов'язань, благодійні каси, що служили для викупу полонених і забезпечення приданого бідним нареченим. Однак як самостійна сфера людського буття, благодійність з'являється в Стародавній Греції. Це було пов'язано з тим, що грецьке суспільство, накопичивши певний духовний досвід, серед інших сфер свого існування починає виділяти особливу сферу, де з'являються дружні почуття, моральні зв'язки і відносини. Так формується поняття "благодійність" (філантропія), яке означає любов до людей, доброзичливе ставлення одного індивіда до іншого, дружність. У Римської церкви акцент був перенесений з допомоги стражденним на сам акт подачі милостині. Метою доброчинність стала не допомога ближньому, а приношення дарів в ім'я Бога, що купує вічне блаженство.

Інша трактування благодійності як прояв співчуття до ближнього і моральний обов'язок імущого поспішати на допомогу жебраку з'являється разом з християнством. "Агапе", або любов до ближнього, приходить на зміну філантропії. "Агапе" приймає форму милосердя (грец. caritas). Милосердя - це поняття, що характеризує вищий прояв людського співчуття, об'єднуюче жалість і співпереживання з активною, діяльною любов'ю до ближньому. Благодійна діяльність даного етапу була спрямована на надання допомоги людям, не здатним в силу об'єктивних і суб'єктивних причин, власними силами забезпечити умови виживання та організації життєдіяльності. На цьому етапі благодійність пройшла шлях від подаяння милостині до найпростіших форм філантропії.

Державно-регламентована благодійність з‘являється в XVI-XVIII ст. На даному етапі з'являються законодавчі підходи до регулювання бідності і жебрацтва в європейських державах. Протягом XVI ст. «закони про піклування» були прийняті у Англії, Франції, Німеччині. Знаменитий закон англійської королеви Єлизавети (1601) навіть надав право місцевим приходам збирати спеціальний податок для бідних (poor-rate). Законодавчі акти європейських монархій, прийняті протягом середньовіччя, стали фактично першими законами про суспільне піклування. Громадянське суспільство бере на себе обов'язки з надання допомоги всім нужденним, ідеологія християнського милосердя змінюється ідеями соціальної інженерії. Зароджуються державні форми піклування, робляться спроби створення спеціалізованих соціальних установ (богадільні, притулки). Найбільшого поширення філантропічна діяльність набуває у другій половині XIX ст., особливо у Англії, Франції та Німеччині, де вона спиралася на значну підтримку державної влади. Важливою рисою філантропічної діяльності XIX ст. став перехід від звичайної подачі милостині і традиційної системи пожертв до створення спеціальних колоній, фондів, закладів, які мали на меті не тільки звичайну матеріальну підтримку маргінальних верств населення, а і включення їх до повноцінного громадянського життя, що вказувало на якісно новий ступінь розвитку громадянського суспільства.

Громадська та приватна благодійність з‘являється в XIX-XX ст. Благодійність в Європі на даному етапі розглядалася як прояв уваги до людей, не здатним забезпечити себе хоча б мінімальними умовами існування, надання їм посильної допомоги у збереженні й організації своєї життєдіяльності, підтримання їх матеріально і духовно. У благодійності, з одного боку, безсумнівно, вбачали велике благо і можливість порятунку для людей, що втратили надію. Але, з іншого, у благодійності бачили "самообман нечистої совісті". З'являються радикальні точки зору, згідно з якими благодійність безглузда і аморальна (марксизм, філософський утилітаризм). Проте, на даному етапі починається процес перетворення філантропії в справді суспільна справа. Складається уявлення про благодійність не тільки як про грошові і майнових пожертвування, але і як про безоплатну, громадської діяльності. Однією з перших вдалих моделей, яка поєднувала обов'язкову громадську допомогу з особовим служінням, була так звана ельберфельдская система, введена в німецькому місті Ельберфельді в 1852 р. Система піклування, заснована на індивідуальному підході, лягла в основу більшості нині діючих західних благодійних товариств і організацій. Також створюються благодійні фонди. Благодійність спрямована у сферу збереження культурно - історичної спадщини. Було розпочато систематичне виявлення, облік, опис та публікації про історико-культурних об'єктах, побудованих на кошти філантропів-меценатів (меценатство-це добровільне пожертвування грошима, станом на побудову різних громадських споруд). В часи Радянського Союзу благодійність розглядалася як явище, "властиве лише класового суспільства, й чуже соціального ладу СРСР".

Свою історію мають і українські традиції благодійності, що коренями виходять з доби Київської Русі та Гетьманщини. Серед українських благодійників, козацькі гетьмани і полковники, які будували на власні кошти церкви і жертвували величезні гроші монастирям, земські діячі і українське дворянство, які залишили після себе народні школи, де й досі навчаються їхні нащадки по багатьох селах України, підприємці і купецтво, які споруджували шпиталі для інвалідів та притулки для сиріт, українські інтелігенти (народні вчителі, лікарі та ін.), які з свого мізерного статку намагались допомогти кожному нужденному. На сьогодні ми маємо Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Цей Закон визначає загальні засади благодійної діяльності в Україні, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя, забезпечує сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій.

Аналізуючи історію розвитку благодійності, можна зробити висновок про те, що як суспільне явище вона пройшла досить непростий і довгий шлях становлення в суспільстві Історичний розвиток громадянського суспільства впродовж різних історичних епох свідчить, що тільки у середовищі вільних громадян можлива цілеспрямована і ефективна благодійність, вільна від державної сваволі, благодійність, яка знаходиться на міцному правовому ґрунті.

Підготувала доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Трефаненко І.В.

Лекція «Нутріціологічні особливості при ожирінні», Майкл Хурдакіс 07.12.2016

опубліковано 11 груд. 2016 р., 03:54 Віталій Смандич

 

       7 грудня 2016 року на запрошення завідуючої кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб , проф.. Хухліної О.С.  у Буковинському державному медичному університеті  відбулась онлайн-лекція  професора медичної нутріціологіі,д.мед.н.,секретаря грецького філіалу європейськоі асоціації клінічної нутріціологіі та метаболізму (ESPEN) університету ім. Арістотетеля, м. Салоніки (Греція) Майкла Хурдакіса на тему: «Нутріціологічні особливості при ожирінні».  

         Майкл Хурдакіс - координатор курсу «Клінічна нутріціологія та терапевтичний підхід»,співпрацює з відділенням метаболічних порушень та нутріціології дитячої лікарні ім. фон Хаунера (Університет Людвіга-Максимільяна, Мюнхен, Німеччина).Є співавтором більше 25 оригінальних праць, редактор 3 книг з дисципліни «Клінічна Нутріціологія» (грецька версія міжнародних рекомендацій Європейської асоціації клінічної нутріціології та  метаболізму), а також співавтор книг з клінічної нутріціології на грецькій, англійській та німецькій мовах.

Лекція «Нутріціологічні особливості при ожирінні». Майкл Хурдакіс 07.12.2016

Є дійсним членом національних та міжнародних асоціацій, головний секретар Грецького представництва Асоціації клінічної нутріціології та метаболізму (GrESPEN),  IT-Officer  Європейської асоціації клінічної нутріціології та метаболізму (ESPEN).

В приміщенні електронного читального залу  бібліотеки зібрались усі бажаючі дізнатися  про сучасні  погляди та можливу корекцію і лікування хворих на ожиріння. Доценти,асистенти кафедри , практикуючі лікарі та студенти шостого курсу  із зацікавленістю  слухали насичену лекцію проф. Хурдакіса. Не менш жвавою була дискусія після лекції, що вилилась в ряд запитань на які пан Хурдакіс  із задоволенням відповів та додав побажання про подальшу співпрацю із Буковинським державним медичний університетом.

Просвітницько-профілактичні акція до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом

опубліковано 2 груд. 2016 р., 13:44 Віталій Смандич

В перший день зимового місяця людство відзначає День толерантного ставлення до людей ВІЛ позитивних або День боротьби із ВІЛ, СНІДом. З нагоди цього Дня, асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталій Смандич разом із кураторською групою (2 курс, 10 група, спеціальність "Лікувальна справа", медичний факультет №1) організували декілька заходів.
         Напередодні 1 грудня в студентському гуртожитку №3 була проведена інтерактивна бесіда із студентами різних курсів та спеціальносте, щодо безпеки ВІЛ, СНІДу, шляхи передачі, методи контрацепції та діагностика небезпечної інфекції. Бесіду проводив спеціаліст Всеукраїнської громадської організації "Люди котрі живуть з ВІЛ" Микола Бацура.

День боротьби із ВІЛ/СНІДом 01.12.2016


         В день толерантного ставлення до людей ВІЛ позитивних в торгово-розважальному центрі DEPO'
t спільно з Всеукраїнською громадською організацією "Люди котрі живуть з ВІЛ" були організовані просвітницько-профілактичні акція для населення з метою підвищення рівня обізнаності про це захворювання і його профілактику - роздача символічних стрічок та контрацептивів, інформаційних флаєрів. На завершення був проведений вечір із читання віршів та тематичних пісень.

Товариська зустріч лікарів Франківщини та Буковини закінчилась нічєю.

опубліковано 2 груд. 2016 р., 01:44 Віталій Смандич

        Пропагуючи здоровий спосіб життя та спорт на Буковині Громадська організація "Буковинська футбольна асоціація медиків" минулої неділі приймала в гостях команду збірну Івано-Франківської області з міні-футболу.
Метою зустрічі було показати всім, що лікарі рекомендують і пропагують всім займатись фізичною культурою та спортом.  Футбольному поєдинку також сприяло те, що саме цим поєдинком команди могли порівняти сили та подивитись на свої можливості напередодні Чемпіонату України з міні-футболу серед лікарів, що проходитиме 9-10 грудня в м.Хмельницький.
         Отож, організувавши товариський турнір серед трьох команд, а саме команда гостей - збірна лікарів з міні-футболу Івано-Франківської області, збірна лікарів з міні-футболу Чернівецької області "БукФАМ" та резерв БукФам всі учасники мали можливість спробувати власні сили в спортивній боротьбі.

Товариська гра БукФАМ проти збірної Івано-Франківська 27.11.2016

    За команду резерв БукФам виступав асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Смандич Віталій.
         Результати зустрічі:
Збірна лікарів Чернівецької області "БукФАМ" 5-5 Збірна лікарів Івано-Франківська;
Збірна лікарів Івано-Франківська 7-2 резерв "БукФАМ";
Збірна лікарів Чернівецької області "БукФАМ" 5-4 резерв "БукФАМ".

1-10 of 142