Новини кафедри

"Кураторська година" викладачів кафедри

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 14:06 Віталій Смандич

В рамках виконання Закону України «Про Вищу освіту», Наказу МОЗ України № 687 від 27.12.2008 року «Про покращення виховної роботи у вищих, медичних та фармацевтичних закладах І - ІV рівнів акредитації, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах і закладах охорони здоров’я» куратори медичного факультету № 1 провели зустріч зі студентами своїх кураторських груп.

10 квітня 2017 року в приміщенні ОКУ Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни викладачі кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб доцент Трефаненко Ірина Валентинівна (12 кураторська група 3 курсу), доцент Шумко Галина Іванівна (14 кураторська група 3 курсу), доцент Каньовська Людмила Володимирівна (11 кураторська група 3 курсу), асистент Горбатюк Ірина Борисівна (31 кураторська група 3 курсу), асистент Мандрик Ольга Євгенівна (30 кураторська група 3 курс), асистент Смандич Віталій Степанович (10 кураторська група 2 курсу) провели кураторську годину у вигляді санітарно-просвітницької бесіди зі студентами на тему «Імунітет людини»

Під час спілкування викладачі у вигляді презентацій розповіли студентам про основні аспекти щодо імунітету, його функції, складові та види. Досить своєчасно, враховуючи весняний гіповітаміноз, Великодній піст, а також студентський спосіб життя, були надані рекомендації по основним заходам націленим на зміцнення імунітету. Особлива увага була приділена найбільш доступним для студента, але тим не менше, важливим та головним моментам – здоровому способу життя. Були викладені основи раціонального харчування, а також висвітлені цікаві факти щодо продуктів для зміцнення імунітету (фрукти, овочі, ягоди, молочні продукти, горіхи, а також стратегічний український продукт – сало). Не оминули також основні моменти активного щоденного життя студента, зокрема навчання, робота, відпочинок та сон. Надані рекомендації, як студенту в бурхливому ритмі життя зберегти фізичне здоров'я та зміцнити свій імунітет.

На зустрічі також була присутня заступник головного куратора медичного факультету № 1 – асистент кафедри медичної біології та генетики Кривчанська Мар’яна Іванівна, котра нагадала студентам про їхні можливості співпраці з куратором групи та наголосила про необхідність повідомляти в разі виникнення нестандартних ситуацій куратора групи та головного куратора факультету.

https://goo.gl/photos/xMCKkSGMXJaLY1k36

Інформаційно-профілактична бесіда із школярами до Всесвітнього дня здоров’я

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 13:54 Віталій Смандич

    Всесвітній день здоров’я відзначається 7 квітня починаючи з 1948 року. Саме тоді була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization), членами якої поступово ставали різні країни світу. Починаючи з 1950 року щорічне проведення Всесвітнього дня здоров’я стало доброю традицією.

    Співробітники кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб (ас. Дудка Т.В., Мандрик О.Є., Смандич В.С.) разом із студентами 10 групи, 2 курсу, медичного факультету №1 (Столяр В., Чонка М., Чобан М.) відвідали ЗОШ № 11 м. Чернівців з інформаційно-профілактичною бесідою на тему «Здоров’я – це життя». Студенти детально розповіли старшокласникам про згубний вплив алкоголю та тютюну на організм людини, основні моменти профілактики ВІЛ/СНІДу.
    «Здоровий спосіб життя з точки зору медиків - це гармонійний режим поєднання роботи та відпочинку, оптимальне харчування, фізична активність, дотримання гігієни, відсутність шкідливих звичок, доброзичливе ставлення до оточуючих і до життя взагалі» - підсумували викладачі університету.

В БДМУ підведено підсумки Міжнародного конгресу студентів та молодих вчених

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 13:44 Віталій Смандич

7 квітня 2017 року на другому пленарному засіданні відбулося підведення підсумків та урочисте нагородження переможців ІV Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів і молодих учених «Інновації та перспективи сучасної медицини» (Bukovinian International Medical Congress – BIMCO 2017).
Також було нагороджено всіх призерів конгресу, членів оргкомітету та членів Ради молодих вчених БДМУ.
Серед нагороджених асистент кафедри Смандич Віталій.

Студенти-іноземці разом із головним куратором долучились до Всеукраїнської благодійної акції

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 12:52 Віталій Смандич

    БДМУ щороку бере активну участь у роботі фонду та допомозі дітям. У 2017 році за підтримки деканату медичного факультету № 3 відбулась зустріч студентів медичного факультету № 3 із регіональним координатором ВБФ «Серце до серця» у Чернівецькій області Рибарчук Анною.

    І вже наступного дня під керівництвом головного куратора факультету Войткевич Юлії участь у акції прийняли найактивніші студенти факультету, відповідальними студентами були студент 5 курсу Картавія Пател та студент 3 курсу Файзал Салім Албдур. За короткий проміжок часу було зібрано більше 3500 грн.

Міжнародний конгрес молодих науковців

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 12:48 Віталій Смандич

5 квітня в БДМУ розпочав роботу ІV Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих учених «Інновації та перспективи сучасної медицини» (Bukovinian International Medical Congress – BIMCO 2017).

На кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб провели ряд майсер-класів, серед яких:

Майстер-клас з трансфузіології. (доц. Антофійчук Микола Петрович)

Учасники майстер-класу визначали групи крові, робили загальний аналіз крові, вирішували ситуаційні задачі з гематології та заслухали міні-лекцію «Вибрані питання клінічної трансфузіології».

Майстер-клас з пульмонології. (доц. Воєвідка Оксана Степанівна)

Майбутні медики прослухали міні-лекцію «Сучасні погляди на ведення хворого з бронхообструктивним синдромом», а також зробили спірографію та пікфлоуметрію й вирішували ситуаційні задачі з пульмонології.

Майстер-клас з гастроентерології. (проф. Хухліна Оксана Святославівна)

Слухачі відвідали міні-лекцію «Оцінка морфо-функціонального стану печінки у диференційній діагностики гепатитів» та розібрали клінічні ситуаційні задачі з гематології з оцінкою біохімічних та імуноферментних, цитоморфологічних аналізів гепатологічних хворих.

Майстер-клас з гематології. (доц. Шупер Віра Олександрівна)

Учасники майстер класу проводили аналіз змін загального аналізу крові, вирішували ситуаційні задачі з гематології та прослухали міні-лекцію «Анемічний синдром в клініці внутрішніх захворювань».

Майстер-клас з фармакотерапії. (доц. Ткач Єлізавета Петрівна)

Майбутні лікарі прослухали міні-лекцію «Раціональна антибіотикотерапія при захворюваннях органів дихання» та розбирали клінічні ситуаційні задачі.

Фотографії:

Майстер-клас з гемотрансфузіології

https://goo.gl/photos/XNwYZDw76RK7GTkeA
Майстер-клас з гастроентерології

https://goo.gl/photos/HHDZtBHsNwrY4BdQ6
Майстер-клас з фармакотерапії

https://goo.gl/photos/vUDYriZvJ9LXMwAPA
Майстер-клас з гематології

https://goo.gl/photos/h7Eznfj8zSTYf8R28
Секційне засідання №7. Внутрішні хвороби

https://goo.gl/photos/9aCXYpr7nfJQZKBc9

Акція БДМУ «За здоровий спосіб життя» зібрала більше 300 учасників

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 12:41 Віталій Смандич

5 квітня на площі Філармонії відбулася щорічна акція «За здоровий спосіб життя», яка вже традиційно проводиться співробітниками БДМУ до Всесвітнього дня здоров’я.

 

Цьогоріч у заході взяли участь більше 300 учасників. До студентів та викладачів Буковинського державного медичного університету приєдналися учні військового ліцею, представники Червоного хреста, Чернівецької патрульної поліції та чернівчани

В БДМУ проведено щорічну благодійну акцію «Подаруй дитині книгу»

опубліковано 13 квіт. 2017 р., 11:09 Віталій Смандич

Упродовж 20-28 березня в Буковинському державному медичному університеті п’ятий рік поспіль проходила благодійна акція “Подаруй дитині книгу”.

 

Даний захід організатори проведи до Міжнародного дня дитячої книги, який відзначали 2 квітня.

3 квітня представники оргкомітету акції – професор Алла Борисюк, завідувач кафедри психології та філософії та Віталій Смандич, асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб разом зі студентами БДМУ презентували зібрані книги учням Чернівецької спеціалізованої школи-інтернату №4.

Вихованці школи інтернату були надзвичайно задоволені цікавими подарунками, а адміністрація закладу висловили щиру вдячність керівництву, колективу та студентству БДМУ за їхню волонтерську діяльність, з чуйність та вміння творити добро.

Організатори акції висловлюють подяку всім, хто долучився до благодійної справи. Найактивнішими учасниками благодійної акції виступили співробітники кафедри іноземних мов, внутрішньої медицини та інфекційних хвороб, студенти медичного факультету №1, студенти групи 1 медичного факультету №2, 2 гр., 2 курс, лікувальна справа (куратор Букатару Ю. С., 1 гр., 3 курс, лікувальна справа (куратор Васюк Л.В.), 1 гр., 1 курс, сестринська справа (база 9 кл.) (куратор Слубська А. Я.), Вовк Валентина, фахівець сектору інноваційного розвитку, Павлюк Олеся, викладач кафедри  психології та філософії.Більше фото тут.
https://goo.gl/photos/KFAKNEZNbC4LxHeo9

НОБЕЛІАНТИ РОДОМ З УКРАЇНИ

опубліковано 3 квіт. 2017 р., 12:54 Віталій Смандич   [ оновлено 3 квіт. 2017 р., 12:57 ]

    Офіційно Україна не має жодного лауреата Нобелівської премії. Натомість серед нобеліантів є чимало вихідців з України. Це вчені та письменники, які народилися, навчалися, розпочинали свою діяльність або тривалий час жили, плідно творили в Україні, але одержали Нобелівську премію, будучи громадянами інших країн. На території сучасної України народилися шестеро майбутніх Нобелівських лауреатів. Ісидор Рабі, Семен Кузнець та Менахем Бегін народилися на українській етнічній території.

·                        Ілля Мечніков (1845-1916) - видатний мікробіолог, ембріолог, зоолог, імунолог. Винахідник вакцини від сибірської язви.

   Першим володарем цієї престижної міжнародної відзнаки серед українців став бактеріолог та імунолог Ілля Мечніков у1908 року як підданого Російської імперії в галузі фізіології та медицини (разом із відомим німецьким фармакологом та імунологом Паулем Ерліхом) «за праці з імунітету». Найважливішим досягненням Іллі Мечнікова стало відкриття явища фагоцитозу та створення на його основі фагоцитарної теорії імунітету (1882).

Народився Ілля Мечніков 15 травня 1845 року в с. Іванівка-Панасівка на Харківщині. Свої дослідження з фізіології та медицини він проводив в Одесі, де у 1886 році заснував першу в Україні (і другу у світі) лабораторію з мікробіології, у якій працював над створенням вакцин проти сибірської виразки овець та холери курей. Однак у 1887 році Ілля Мечніков переїхав до Парижа, де було більше можливостей займатися науковою діяльністю. Працював в інституті Луї Пастера, який очолив 1905 року. У 1902 році став почесним членом Петербурзької академії, а 1913 року очолив Інститут експериментальної медицини в Петербурзі. Помер 1916 року в Парижі на 71-му році життя, заповівши спалити своє тіло в крематорії. Урна з прахом ученого вихідця з України, зберігається в бібліотеці Пастерівського інституту в столиці Франції.

·                Ісидор Рабі (1898—1988) — американський вчений-фізик, що народився на Лемківщині, у місті Риманеві (тепер — Польща). Одержав Нобелівську премію 1944 року «за резонансний метод вимірювання магнітних властивостей атомних ядер».

·                        Зельман Абрахам Ваксман (1888-1973). Відомий американський учений. Винахідник першого антибіотика. Нобелівським лауреатом у галузі фізіології та медицини став у 1952 році «за відкриття стрептоміцину - першого антибіотика, ефективного при лікуванні туберкульозу». Зельман Абрахам Ваксман народився 2 липня 1888 року в с. Нова Прилука на Вінниччині. В 1949 році вченому вдалося налагодити масове виробництво препарату, завдяки якому було врятовано життя багатьох людей. Під його керівництвом було також відкрито неоміцин, актиноміцин, канденицин, які широко використовуються в клінічній медицині та ветеринарії. Нагороджений як громадянин США, куди емігрував з України в 1911 році.

·                        Шмуель Йосеф Агнон (1888-1970). Класик єврейської літератури
Нобелівською премією в галузі літератури був нагороджений 1966 року
«за  глибоко  оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу, талановите відображення загальнолюдських проблем сучасності, за його комічну майстерність, багатство та глибину творів». Нагороду отримав як громадянин Ізраїлю. Став першим з івритомовних та їдишемовних письменників володарем цієї високої відзнаки. Цікавим є той факт, що однією з провідних тем у творчості стала Західна Україна. Саме про долю галицьких євреїв, які жили в Україні, та про поневіряння євреїв-емігрантів написано кращі твори письменника. Серед них повість «Проста історія», романи „На морській глибині", „Гість на одну ніч", „Зовсім недавно" тощо.

Парадоксально, однак ще зовсім недавно в Україні нічого не було відомо про письменника Шмуеля Йосефа Агнона, який народився 17 липня 1888 року в м. Бучач на Тернопільщині.

·                     Саймон Сміт Кузнець (1901-1985). Американський учений-економіст у 1971 році був нагороджений спеціальною премією імені Альфреда Нобеля в галузі економіки «за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке привело до нового, глибшого  розуміння як економічної та соціальної структур, так і процесу розвитку».  Йому приписують народження терміна „валовий національний продукт". Нагороджений Саймон  Кузнець як громадянин США. Народився майбутній економіст 9 квітня 1901 року в м. Харків. У 1922 році разом зі своїм молодшим братом емігрував у США, де займався науково-педагогічною діяльністю. Здобув почесні вчені ступені багатьох університетів, зокрема Гарвардського, Принстонського, Колумбійського, Пенсильванського тощо.

·                        Ігор Тамм (1895—1971) — дитинство і юність пройшли у Єлисаветграді (зараз — Кропивницький), де вчений закінчив гімназію; викладав у Одеському політехнічному університеті та у Таврійському університеті, у якому також навчався. Отримав Нобелівську премію в галузі фізики 1958 року разом із Іллею Франком та Павлом Черенковим «за відкриття і тлумачення ефекту Вавілова — Черенкова».

·                        Лев Ландау (1908—1968) — викладав та проводив наукові дослідження у Українському фізико-технічному інституті та у Харківському університеті, де зробив низку відкриттів у галузі фізики. Отримав Нобелівську премію 1962 року «за піонерські теорії конденсованих середовищ, особливо теорії рідкого гелію».

·                    Роальд Гоффманн (1937). Американський учений-хімік. У 1981 році Роальду Гоффманну разом із японським хіміком Зеніті Фуку, присуджено Нобелівську премію «за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створену ними незалежно один від одного». Нагороджений як американець. Він є співавтором закону Вудварта-Гоффманна про закономірності перебігу хімічних реакцій між органічними сполуками. Народився майбутній учений 18 липня 1937 року в м. Золочів на Львівщині. На українській   землі минули його дитячі літа. Згодом згадував про Україну як про «обітовану землю свого серця».   У 1949 році емігрував в США. Свою вищу освіту почав із медицини в Колумбійському університеті, який закінчив у 1958 році. Пізніше продовжив наукову роботу в Гарварді, спеціалізуючись з хімії, в Упалі (Швеція), досліджуючи явища квантової хімії.

·                        Георгій Шарпак (1924). Французький учений, один із найталановитіших експериментаторів фізики. Георгія Шарпака, громадянина Франції, відзначено премією 1992 року з фізики «за винахід та вдосконалення детекторів частинок, особливо багато провідної пропорційної камери». Йдеться про винахід і розвиток нових детекторів елементарних частинок, зокрема про відкриття так званих камер Шарпака. Праці вченого посприяли відчутному прогресу в фізиці елементарних частинок. Народився 1 серпня 1924 року в м. Дубровиця на Рівненщині в українській родині. У1932 році Георгій Шапрак разом із сім'єю опинився у Франції. Громадянство прийняв лише 1946-го.
У своїх публікаціях не раз із теплотою згадував про Україну.

·                        Світлана Алексієвич (1948) — білоруська російськомовна письменниця, народилась у Станіславі в сім'ї білоруса та українки. Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року за «за поліфонічні тексти, що є монументом страждання і хоробрості в наш час».

 

Матеріал підготувала доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віра Шупер.

Медиків-футболістів відзначили Подяками Департаменту ОЗ

опубліковано 3 квіт. 2017 р., 10:44 Віталій Смандич

Відповідно до Наказу Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, представників Буковинської футбольної асоціації медиків відзначено Подяками.

Лікарі обласних і міських лікувально-профілактичних закладів та студенти ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», які входять до складу Буковинської футбольної асоціації медиків, отримали нагороди за особистий внесок у популяризацію здорового способу життя та гідне багаторазове представлення медичної галузі Буковини на спортивних змаганнях з футзалу на рівні Чернівецької області та України.

Подяки медики-футболісти одержали від директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктора медичних наук, професора Оксани Андрієць під час засідання чергової колегії Департаменту.


Екологічна ініціатива студентів коледжу БДМУ успішно стартувала

опубліковано 3 квіт. 2017 р., 10:30 Віталій Смандич

Студенти Коледжу Буковинського державного медичного університету стали ініціаторами екологічної акції «Батарейки, здавайтеся».

 

За ініціативи студентів коледжу Буковинського державного медичного університету  (голова Студентської ради коледжу БДМУ – Тетяна Бойцуняк) за підтримки ректора, професора Тараса Бойчука, проректора з науково-педагогічної роботи та виховання, доцента Ніни Зорій, заступника директора коледжу БДМУ з виховної роботи, доцента Оксани Петринич у БДМУ започатковано екологічну акцію, спрямовану на посилення відповідального і дбайливого ставлення студентів до навколишнього середовища.

Опитування

Як відомо, одна пальчикова батарейка забруднює 20 м2 землі або

 400 л води важкими металами. Провівши опитування у соціальній мережі серед студентів коледжу БДМУ, результати виявились невтішними: з 66 опитаних студентів на запитання «Що Ви робите з використаними батарейками?» – 54 студенти відповіли: «Я викидаю їх у смітник» і лише 12 – «Я відношу їх до пункту збору». У повторному опитуванні, після надання інформації щодо негативного впливу батарейок на екологію, на запитання «Якщо у навчальному корпусі буде місце збору батарейок, чи скористаєшся ти цим?» – позитивно відповіли 47 з 51 опитаних студентів.

#БатарейкиЗдавайтесяБДМУ

У березні у приміщенні адміністративного корпусу БДМУ встановлено спеціальний контейнер для збору батарейок та агітаційний постер, а також започатковано флешмоб #БатарейкиЗдавайтесяБДМУ серед студентів та співробітників БДМУ. Щоб взяти участь у флешмобі необхідно взяти використані батарейки та прийти з ними до адміністративного корпусу БДМУ, зробити фото з батарейками біля контейнера для збору батарейок та агітаційного плаката, викинути батарейки у контейнер, завантажити це фото у соціальній мережі та передати естафету 5 друзям.
Відповідно до переданої естафети асистент кафедри Віталій Смандич долучився до флеш-мобу та передав наступним учасникам ечтафету.

Приєднуйтесь і Ви до екологічної ініціативи!


1-10 of 161