Асистент кафедри в організаційному комітеті "Конкурсу кросвордів"

опубліковано 27 січ. 2016 р., 01:43 Віталій Смандич

У день, коли в світі відзначають День кросворду (21 грудня), у Буковинському державному медичному університеті вперше цього року проведено конкурс кросвордів. Конкурс відбувся з ініціативи іміджевої групи БДМУ та за сприяння деканатів університету. Участь в ньому взяли студенти 2-х курсів усіх факультетів за темою«Теоретична медицина».

Роботи учасників, які пройшли відбірковий тур, були виставлені у Палаці «Академічний». Оцінювали кросворди члени суддівської колегії: проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Зорій Н.І., помічник ректора з іміджевої політики, в.о. завідувача кафедри психології та соціології Борисюк А.С., художній керівник Палацу «Академічний» Головко В.М., заступник директора коледжу з виховної роботи, доцент кафедри сіменої медицини Петринич О.А., головний куратор стоматологічного факультету, асистент кафедри хірургічної та дитячої стоматології Хомич Н.М., головний куратор медичного факультету №1, доцент кафедри внутрішньої медицини Оліник О.Ю., головний куратор медичного факультету №4, асистент кафедри фізіології імені Я.Д. Кіршенблата Семененко С.Б., головний куратор медичного факультету №2, доцент кафедри внутрішньої медициниТелекі Я.М., головний куратор фармацевтичного факультету, асистент кафедри медичної та фармацевтичної хіміїПанасенко Н.В., головний куратор медичного факультету №3, асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Доголіч О. І., викладач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Куліш Н.М., голова Студентської Ради БДМУ, студент 5-го курсу Романчук В.В., голова Студентського наукового товариства, студентка 6 курсу Парастевюк Євгенія.

Ніна Зорій привітала всіх учасників конкурсу та висловила думку, що такі конкурси потрібно проводити щороку, адже наша молодь має великий інтелектуальний і креативний потенціал. Віталій Смандич розповів про критерії оцінювання та умови інтернет-голосування в соціальні мережі (проголосували 1842 особи). За результатами конкурсу: 1 місце посіли Балта Вероніка (медичний факультет №4) та Куриляк Ольга (фармацевтичний факультет); 2 місце – Бранашко Ксенія(коледж БДМУ); 3 місце – Амелін Микола, Кисиличак Юлія (медичний факультет №1) і Безсмола Ірина (медичний факультет №2).

Конкурс кросвордів 2015

У номінації «Оригінальність конструкції» перемогли студенти медичного факультету № 3 Luxmi Chand і Bhanu Pratar. У номінації «Наукова складність» нагороджена Вознюк Вікторія (фармацевтичний факультет), у номінації «Дизайнерське оформлення» - Штефуряк Анна-Христина (медичний факультет №4), у номінації «Глядацькі симпатії» - Амелін Микола і Кисиличак Юлія (медичний факультет №1).

Наприкінці заходу Алла Борисюк привітала всіх учасників з Днем кросвордів та зазначила, студенти не тільки продемонстрували свої знання, а й вміння самостійно знаходити джерела інформації, художній смак, проявили творчий підхід під час виконання завдання.

Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку «cross-word puzzle». Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету «Нью-Йорк уорлд», де він був надрукований 21 грудня 1913 року.

Складання кросвордів – не легке завдання. Сам процес розробки потребує від автора теоретичних знань, їх чіткого формулювання, грамотності, уваги, фантазії. Кросворди дозволяють одночасно освіжити у пам'яті існуючі знання, а також здобути нові. Це вікторина з підказками, для рішення якої студенти спочатку можуть користуватися підручниками, довідниками, конспектами та іншими джерелами. Саме в тренуванні пам'яті та засвоєнні нових знань полягає очевидна перевага кросвордів. Розгадування кросвордів розширює кругозір юних науковців, навчає працювати з інформацією. Змагання з розгадування кросвордів є одними з найскладніших інтелектуальних змагань у світі.