День донора до Дня гідності та свободи!

опубліковано 22 лист. 2015 р., 09:44 Віталій Смандич

Студенти та викладачі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» розуміючи ситуацію із гострою потребою крові в наш час провели День донора. Хоч планувалась акція на 19 листопада, та у зв’язку із тим, що кількість бажаючих була більшою ніж спроможність самих працівників, вирішили продовжити ще на 1 день. Свідченням цього є, що свідомість молоді, бо саме молодь міста є найактивнішими донорами, змінилась і банк крові не буде в критичному становищі.

За словами голови Студентської ради БДМУ Віктора Романчука: «До Дня донора запрошували всіх бажаючих, але одразу відбирали тих хто може та кому можна ставати донором. Із всіх студентів що стали донорами, 30% здали вперше кров.»
         Нагадаємо, що День донора проводили у відділенні трансфузіології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-Університетська лікарня» з ініціативи медичного університету.
         Загальна кількість людей що долучилась до кроводачі близько 40 чол.

День донора 19-20.11.2015

Як зазначив асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталій Смандич: «Особисто я здавав вже 9-й раз кров і почуваю себе добре та гордий тим,  що допоміг врятувати життя. Якщо пригадати наші перші акції із донорством, то як в Україні так і в Чернівцях такі акції були нерегулярними. І з кожним роком все активніше і активніше до нас долучається молодь міста, представники різних молодіжних організацій.»

Часто тільки в трагічні моменти, почувши про велику біду, люди приходять і здають кров. Але ситуація термінового переливання може виникнути в будь-який момент. А гарантії на те, що потрібний донор приїде – немає! У такій ситуації може опинитися кожен з нас, наших близьких, друзів, коханих! Задуматися про це варто, адже ціна донорської крові – людське життя!

Список волонтерів, що прийняли участь в Дні донора:
Смандич Віталій – асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ;
Романчук Віктор – студент БДМУ, медичний факультету №1, 5 курс, голова Студентської ради БДМУ;
Прибой Катерина – студентка БДМУ, медичний факультет №1, 1 курс;

Піцур Віталія – студентка БДМУ, медичний факультет №4, 5 курс;

Дмитращук Крістіна – студентка БДМУ, фармацефтичний факультету, 4 курс;

Рошка Юлія – лікар-стоматолог;

Саранчук Максим – журналіст радіо «Буковинська хвиля 100,0 Fm»

Олевич Аліна – журналіт телеканалу «Чернівецький Промінь»

Тулик Руслан – активіст ГО «Час Змін»;
Спінов Ігор – активіст ГО «Час Змін»;
Лукаш Корнелій – приватний підприємець;
Сапіга Оксана – студентка ЧНУ ім.Ю.Федьковича, факультет педагогіки, психології та соціальної роботи, 2 курс;
Мельник Анастасія – студентка ЧНУ ім.Ю.Федьковича, факультет педагогіки, психології та соціальної роботи, 5 курс;