До Дня науки вийшла монографія «Реактивний артрит та хронічна хвороба нирок: механізми розвитку та взаємообтяження, клінічні особливості перебігу, шляхі патогенетичної корекції».

опубліковано 9 жовт. 2015 р., 00:02 Віталій Смандич

Щорічно в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день науки. 10 листопада проходять офіційні заходи, присвячені святу, повна назва якого Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку. Ця назва несе в собі головну мету самого свята. Його створили для того, щоб людство цілком усвідомило користь наукових досліджень та розробок.Вперше про це свято заговорили в 1999 році, коли в Будапешті проходила Всесвітня наукова конференція. Саме тоді вчені вирішили зайнятися більш щільною взаємодією з суспільством.Формально свято заснувала організація ЮНЕСКО, заявивши про це в 2001 році на науковій конференції. Але широко це свято вперше відзначали вже 10 листопада 2002 року.В рамках його святкування ЮНЕСКО співпрацює з урядами багатьох країн, науковими колективами та представниками населення.

Вітаємо завідувача кафедри професора Хухліну О.С. та асистента Залявську О.В. з виходом монографії «Реактивний артрит та хронічна хвороба нирок: механізми розвитку та взаємообтяження, клінічні особливості перебігу, шляхі патогенетичної корекції».
 Вихід монографії автори присвятили до дня Науки (10 жовтня).
 У монографії наведене узагальнення даних літератури та результатів власних досліджень епідеміологія, етіологія, варіантів клінічного перебігу, патогенетичної ролі метаболічних, гемодинамічних та цитокінових механізмів розвитку та прогресування реактивного артриту за коморбідності з хронічною хворобою нирок: пієлонефритом, висвітлені сучасні погляди на лікування, профілактику прогресування, удосконалені методи лікування шляхом корекції цитокінових механізмів регуляції запалення, відновлення функціонального стану суглобів та нирок. Монографія розрахована на терапевтів, ревматологів, нефрологів, сімейних лікарів, наукових співробітників, лікарів-інтернів, студентів старших курсів ВМНЗ.