Круглий стіл на тему: «Погляд у історію кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб».

опубліковано 22 трав. 2016 р., 01:30 Віталій Смандич   [ оновлено 22 трав. 2016 р., 01:31 ]
З 1997 року День науки, як професійне свято працівників науки України, відзначається щорічно у третю суботу травня. З цієї нагоди 17 травня 2016 року на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб доцент кафедри Шумко Г.І. разом студентами 9 групи 6-го курсу провели круглий стіл на тему: «Погляд у історію кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб».

Кафедра госпітальної терапії організована і почала працювати з серпня 1945 року, через 10 місяців після заснування в жовтні 1944 р. Чернівецького медичного інституту. На сьогодні клінічною базою кафедри є багатопрофільна лікарні по вул. Фастівській 2 – Лікарня швидкої медичної допомоги (а саме, 2 загальнотерапевтичних, гематологічне і гастроентерологічне відділення), а також відділення відновлювального лікування) та терапевтичне і кардіологічне відділення Чернівецького обласного госпіталю для інвалідів війни.

Кафедра госпітальної терапії створена у 1945 році під керівництвом професора В.А. Ельберга. У 1948/49 навчальному році завідувачем кафедри був доктор медичних наук О.Б. Макаревич. З 1949 р. виконуючим обов’язки завідувача кафедри було призначено О.О. Колачова. У 1950/51 навчальному році кафедрою завідував професор В.А. Трігер, а в 1951/52 навчальному році – доцент О.О. Колачов. У 1952 році на посаду завідувача обрано професора В.А. Трігера. З 1970 по 1981 рр. кафедру очолював професор О.О. Волощук. З 1982 по 1992 рр. кафедрою завідував професор О.М. Синчук, а з 1992 по 2009 рр. - професор М.Ю. Коломоєць. У травні 2009 року кафедру очолила доктор медичних наук, професор О.С. Хухліна. Професорами кафедри працювали доктори медичних наук В.М. Коновчук (1993-1996 р.р.), Т.М. Христич (1997-2001 р.р.), О.І. Федів (2002-2007 р.р.), О.С. Хухліна (2006-2009 р.р.).

За більше 70 років існування кафедри захищено 7 докторських дисертацій: три – під керівництвом проф. В.А. Трігера (О.І. Самсон – 1958, І.О. Мельник – 1962, О.М. Синчук – 1970), три - під керівництвом проф. М.Ю. Коломойця (О.І. Федів – 2002, О.С. Хухліна – 2006, Л.Д. Тодоріко - 2010), одна – під керівництвом проф. Ю.І. Іванова (В.М. Коновчук – 1993), 63 кандидатських дисертацій.

За період 1945-2016 рр. колективом кафедри вивчалися актуальні проблеми діагностики та лікування серцево-судинної патології (ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, гіпертонічна хвороба); патології органів травлення (виразкова хвороба, захворювання печінки та жовчного міхура, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, панкреатит, коліт), проблеми гематології (анемічні стани, проблеми гемостазіології), пульмонології (хронічне обструктивне захворювання легень, бронхіальна астма, пневмонії), ревматології (ревматична лихоманка, реактивні артрити, остеоартроз).

Кафедра здійснює підготовку на до- та післядипломному етапах навчання. Колектив кафедри налічує 25 співробітників: 1 професор – зав. кафедри, 13 доцентів, 8 асистентів, кандидати мед. наук, 3 асистенти.

За ініціативи професора М.Ю. Коломойця, доцентів В.С. Гайдичука, Т.Я. Чурсіної та О.С. Хухліної у 1998 році засновано Чернівецьку обласну організацію „Асоціацію терапевтів імені академіка В.Х. Василенка”. Кафедра брала активну участь у організації та проведенні багатьох наукових форумів, регулярно 3-4 рази на рік проводить засідання «Асоціації…».

Співробітники кафедри здійснюють лікувально-консультативну роботу в терапевтичних відділеннях (ведуть хворих, проводять обходи у прикріплених відділеннях, беруть участь у консиліумах, ведуть амбулаторний прийом), а також консультують передопераційних хворих у хірургічних відділеннях ЛШМД. За рік колективом кафедри надається лікувально-консультативна допомога 2-2,5 тис. хворих. Також співробітники кафедри регулярно виїжджають у райони Чернівецької області, беруть участь у профілактичних оглядах, здійснюють консультативні прийоми в ЦЛР: Хотинській, Кіцманській, Заставнівській, проводять клінічні конференції в базових установах кафедри, читають лекції за потребами лікарів.

Студенти активно долучилися до підготовки та обговорення повідомлень з приводу історії кафедри та отримали ріноманітну інформацію про створення та подальший розвиток кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб.