Круглий стіл на тему: «Визначні наукові досягнення в медицині: вчора, сьогодні, завтра».

опубліковано 17 трав. 2016 р., 01:59 Віталій Смандич   [ оновлено 17 трав. 2016 р., 13:20 ]
З нагоди відзначення Дня науки в Україні 13 травня 2016 року на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб асистент кафедри Шупер В.О. та студенти 15 групи 6-го курсу провели круглий стіл на тему: «Визначні наукові досягнення в медицині: вчора, сьогодні, завтра».

День науки — професійне свято працівників науки України, відзначається щорічно у третю суботу травня.

Мета цього свята - вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання. Без наукового працівника, без педагога держава не має майбутнього. Їхня наполеглива праця множить здобутки у науці, вихованні громадян нової України.

Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.  Сьогодні медична наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці наших учених має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки.

Студенти-випускники активно долучилися до підготовки та обговорення повідомлень з приводу визначних наукових досягнень в медицині. Студенти розповідали про цікаві подробиці відкриття нітрогліцерину (Тариця Ю.В.), антибіотиків (Поклітар М.В.), H. Pylori (Мандрюк А.С.). Були обговорені актуальні науково-практичні проблеми медицини сьогодення – антибіотикорезистентність та шляхи її подолання (Тельвах І.Ф.), вплив статевих відмінностей на ефективність медикаментозної терапії (Фрунза А.В.), основні засади доказової медицини (Дудар А.А.), немедикаментозні методи терапії та профілактики патології зору (Платаш М.І.). Дворський Р.Ю. розповів про номінантів Нобелівської премії з медицини 2015року, Казмірчук Д.І. – про сучасні методи дослідження у гастроентерології. Окремо обговорили наукові надії і сподівання майбутнього – активне використання стовбурових клітин (Бобіштян М.А. та Лягу Д.І.), використання наноботів для діагностики і лікування (Сафонов Р.С.), інші новітні наукові відкриття в медицині (Барбуца М.Л.).

Усі учасники круглого столу отримали задоволення від проведеного заняття, відзначили розмаїття цікавих тем та користь отриманої інформації.