Майстер-клас по наданню першої долікарської допомоги для школярів Берегомету

опубліковано 30 квіт. 2017 р., 23:54 Віталій Смандич
24 квітня викладачі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» провели майстер-клас по наданню першої долікарської допомоги у Берегометській гімназії.

Акцію розпочала помічник ректора з іміджевої політики, професор Алла Борисюк, яка розповіла про мету візиту, представила колег та подякувала адміністрації навчального закладу за запрошення.

Асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології Інга Єременчук розповіла про актуальність першої долікарської допомоги, хто повинен надавати таку допомогу, які можуть бути ситуації та як потрібно надати першу долікарську допомогу для того, щоб врятувати людині життя. Після чого показала, як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію. Для відпрацювання практичних вмінь учнів та вчителів запропонувала спробувати самостійно провести реанімаційні заходи на фантомі.

Спочатку спостерігалася розгубленість, проте багато учнів активно брали участь у обговоренні та самостійно спробували провести непрямий масаж серця. До слова, багатьом вдалося правильно виконати реанімаційні заходи, що фіксувалося загоранням лампочок на фантомі. До практики також долучилися вчителі та директор школи Леся Том’як.

Про першу долікарську допомогу при кровотечах розповів асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталій Смандич, який ознайомив присутніх з видами травм та кровотеч, з тим, як правильно і де потрібно накласти джгут та як зупинити кровотечу.

В Україні щороку понад 15 млн. осіб потребують екстреної медичної допомоги

Несвоєчасне і низькоякісне надання екстреної медичної допомоги хворому або постраждалому може бути причиною стійкої втрати здоров’я чи смерті людини

Смертність населення працездатного віку в Україні від нещасних випадків, травм та отруєнь перевищує аналогічні показники в розвинених країнах світу в 10 разів.

Більше фото ТуТ.