Засідання наукового гуртка на тему «Диференційна діагностика та диференційоване лікування бронхообструктивного синдрому при ХОЗЛ та бронхіальній астмі».

опубліковано 10 трав. 2019 р., 11:35 Віталій Смандич   [ оновлено 10 трав. 2019 р., 11:35 ]

23 квітня 2019 року на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб відбулося засідання студентського наукового гуртка на тему «Диференційна діагностика та диференційоване лікування бронхообструктивного синдрому при ХОЗЛ та бронхіальній астмі».

Засідання розпочалося із міні-лекції доцента Воєвідки О.С. про основні типи вентиляційних порушень, методику проведення спірометрії та основні зміни дихальних об’ємів при бронхіальній обструкції та рестрикції. Після цього кожному учаснику засідання було роздано декілька спірограм для визначення типу вентиляційних порушень. Гуртківці визначали обструктивний або рестриктивний типи порушення вентиляції, диференціювали зворотню та незворотню бронхіальну обструкцію. За цими змінами визначали попередній діагноз бронхіальної астми (БА) чи ХОЗЛ, а також ступінь важкості хвороби.

Студентам був продемонстрований пікфлуометр, проведена пікфлоуметрія, обговорено значення методу та визначення добової варіабельності ПОШвид у діагностиці ступеня важкості бронхіальної астми.

Після розбору та обговорення з кожним гуртківцем даних спірограми та пікфлоуметрії, була проведена міні-лекція з диференційованого лікування бронхообструктивного синдрому, контролюючої терапії бронхіальної астми та базисної терапії ХОЗЛ залежно від ступеня важкості персистуючої БА та приналежності до груп А, В, С, D пацієнтів з ХОЗЛ.

Наступним етапом тренінгу було написання кожним студентом-гуртківцем базисного лікування хворому з бронхіальною астмою або ХОЗЛ, залежно від ступеня важкості астми або від групи ХОЗЛ. Схема лікування мала включати основні інгаляційні бронходилятатори або інгаляційні глюкокортикостероїди із міжнародними назвами діючих речовин препаратів, їх комбінацій та із дозами ліків (згідно таблиці еквівалентних доз іГКС), особливо при різних ступенях важкості БА.

У засіданні гуртка також взяли участь студенти Кишинівського медичного університету, які на даний час навчаються у нас за обміном. Загалом це засідання гуртка, що було проведено у вигляді тренінгу з розшифровки спірограм та призначення диференційованого лікування хворим із бронхообструктивним синдромом, пройшло у вигляді інтерактивного діалогу у невимушеній робочій атмосфері. Сподіваємося, що практикум з оцінювання спірограм та призначення конкретної базисної терапії сприятиме кращому розумінню та засвоєнню студентами теоретичних знань.

Оксана Воєвідка, доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ