Співробітники кафедри разом із студентами провели просвітницьку акцію «Не дай астмі шансу на перемогу» до Всесвітнього дня хворого на бронхіальну астму

опубліковано 18 груд. 2017 р., 23:29 Віталій Смандич
    11 грудня щорічно відзначається Всесвітній день хворого на бронхіальну астму - міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються дані хворі по всій планеті. У світі від цієї хвороби страждає близько 300 млн. осіб (5% дорослого і 10% дитячого населення). Щороку від неї помирає 250 тис. хворих. В Україні на астму страждають близько 195 тис. осіб, і щороку фіксується близько 9 тис. нових випадків.

    З цієї нагоди викладачами кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб (доц. Дудка І.В., ас. Дудка Т.В.) та студентами 5-го курсу 21 групи медичного факультету №2 спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом завідувача кафедри, проф. Хухліної О.С. проведено просвітницьку акцію для хворих 2-го терапевтичного відділення ЛШМД «Не дай астмі шансу на перемогу».

    Студенти провели бесіди з пацієнтами, які страждають на бронхіальну астму – виявляли провокуючі фактори ризику розвитку бронхолегеневих захворювань та давали індивідуальні рекомендації щодо модифікації способу життя та контролю над перебігом бронхіальної астми. Значну зацікавленість у пацієнтів викликали розчини для небулайзерної терапії та інгалятори типу респімат, а також різні види опитувальників для оцінки якості життя хворих на астму.

    Також особливу увагу студенти приділили виявленню ознак, які можуть бути першими сигналами розвитку таких загрозливих для життя людини станів, як надважке загострення бронхіальної астми та анафілактичний шок.

Comments