Студенти-медики провели акцію зі збору крові

опубліковано 12 черв. 2016 р., 01:15 Віталій Смандич   [ оновлено 12 черв. 2016 р., 01:18 ]

Студенти та викладачі БДМУ напередодні Міжнародного Дня донора провели акцію по здачі крові.

Заздалегідь акцію планували на два дні 9-10 червня. Хоча попит на донорство серед студентської молоді високий, але основне завдання кожного студента - це навчання. Тому кількість охочих була дещо нижчою ніж зазвичай. Втім кількість жителів міста, що долучились до акції, зросла. Мета цієї події - підвищити рівень обізнаності населення щодо необхідності регулярного донорства крові з метою забезпечення якості, безпеки та доступності крові та/або її продуктів для потребуючих у переливанні.

Нагадаємо, що День донора проводили у Чернівецькому обласному центрі служби крові, що по вул. Українській, 36, з ініціативи Буковинського державного медичного університету.

Загальна кількість людей, які долучилась до кровоздачі близько 20 чоловік, а кількість крові - близько 10 л.

День донора 09-10.06.2016

«На мою думку, взірцем для всіх донорів є донори з БДМУ, адже вони регулярно проводять побідні акції з благодійною метою. Головним є те, що з кожним разом ми намагаємося залучити жителів міста до наших акцій і цим самим пропагуємо донорство серед жителів міста», - зазначив асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталій Смандич.

Часто тільки в трагічні моменти, почувши про велику біду, люди приходять і здають кров. Але ситуація термінового переливання може виникнути в будь-коли. А гарантії на те, що потрібний донор приїде – немає! У такій ситуації може опинитися кожен з нас, наших близьких, друзів, коханих! Задуматися про це варто, адже ціна донорської крові – людське життя!