В БДМУ презентували відкриття симуляційного центру.

опубліковано 13 квіт. 2019 р., 23:59 Віталій Смандич
    У Вищому державному навчальному закладі України «Буковинський державний медичний університет» створено Центр симуляційної медицини та інноваційних технологій, який забезпечить навчання та удосконалення практичної підготовки студентів, лікарів-інтернів та практикуючих лікарів.На базі центру для осіб, які не мають медичної освіти, проводитимуться тренінги з надання долікарської допомоги. Загальна площа центру–2410 м2
    Керівником центру призначили асистента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталія Смандича. Для його устаткування університетом закуплено сучасне симуляційне обладнання: робот-симулятор дорослої людини, робот-симулятор новонародженої дитини, манекен імітації пологів, гінекологічні симулятори, манекени для навчання навичкам евакуації, манекен для складної інтубації, манекени для індивідуального та групового навчанням навичкам серцево-легеневої реанімації, манекен для проведення ін’єкцій, тренажери для навчання навичкам аускультації, манекени по догляду за немовлям тощо. Придбані роботи-симулятори (CodeBlue III Adult та CodeBlue III Neonate) дозволяють максимально реально відтворити різноманітні клінічні ситуації та відпрацювати тактику лікаря, послідовність його дій, забезпечити відпрацювання навичок лідерства та командної роботи. Крім того, придбано медичні обладнання та меблі – інфузомати, електрокардіографи, дефібрилятори, ларингоскопи, функціональні ліжка, операційний та акушерський столи тощо.

На базі центру з майбутніми лікарями проводитимуться симуляційні тренінги із залученням стандартизованих пацієнтів та акторів для моделювання реалістичної ситуації та створення безпосереднього контакту та спілкування із реальними «пацієнтами».