Аситент Рева провела круглий стіл

опубліковано 4 лист. 2015 р., 06:32 Віталій Смандич   [ оновлено 4 лист. 2015 р., 06:33 ]
До Всесвітнього дня науки 4 листопада 2015 року на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб асистент кафедри Рева Т.В. та студенти 28 групи 5-го курсу організували круглий стіл на тему: «Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба хвороба – хвороба ХХІ сторіччя».

За останні десятиріччя спостерігається збільшення поширеності гастроезофагеальної рефлюсної хвороби (ГЕРХ). За результатами епідеміологічних досліджень, проведених у багатьох країнах світу, частота ГЕРХ у загальній популяції становить від 7 до 60%, а у дітей коливається, за даними різних авторів, від 2-4% до 8,7-49% і показник щороку зростає. Це дало підставу провідним гастроентерологам на VІ об'єднаному європейському гастроентерологічному тижні в Бермінгемі (1996 р.) проголосити лозунг: «ХХ сторіччя – сторіччя виразкової хвороби, ХХІ – сторіччя ГЕРХ». Проте дійсна розповсюдженість ГЕРХ недостатньо вивчена, що обумовлено різноманітністю клініко-морфологічних варіантів захворювання, відмінними трактуваннями та визначеннями ГЕРХ, відсутністю чіткого визначення деяких симптомів даної хвороби, недостатньою поінформованістю лікарів щодо можливості атипового перебігу хвороби, а також недооцінкою практичними лікарями та самими пацієнтами клінічних проявів цього захворювання, самостійним лікуванням навіть при виражених симптомах захворювання.

День науки

Студенти групи обговорили питання діагностики, лікування та профілактики ГЕРХ. Ознайомилися із результатами наукових досліджень, що проводились на кафедрі, по вивченню коморбідної патології ГЕРХ із бронхообструктивними захворюваннями (ХОЗЛ, бронхіальна астма), захворюваннями щитоподібної залози (гіпотиреоз, автоімунний тиреоїдит).

Матеріал підготувала: асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, к.мед.н. Рева Т.В.