ДОЦЕНТ ДОВГАНЮК НАТАЛІЯ ІВАНІВНА

(27.04.1956 - 09.03.2021)

ЛІКАР, ВЧИТЕЛЬ, МИТЕЦЬ

ДОЦЕНТ ДОВГАНЮК НАТАЛІЯ ІВАНІВНА

(27.04.1956 - 09.03.2021)

ЛІКАР, ВЧИТЕЛЬ, МИТЕЦЬ

Пішла з життя наша дорога колега, рідна душа і вчитель – доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Буковинського державного медичного університету Довганюк Наталія Іванівна.

Довганюк Наталія Іванівна народилася 27 квітня 1956 року у м. Кіцмань Чернівецької області. У 1973-1979 рр. навчалась у Чернівецькому державному медичному інституті, який закінчила з відзнакою. З 1982 по 1986 рр навчалась у аспірантурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб ЧДМІ, виконувала кандидатську дисертацію під керівництвом професора Владковського І.К., яку захистила у 1986 році. З 1986 року по 2000 рік працювала асистентом кафедри госпітальної терапії та клінічної фармакології ЧДМІ. З 2000 по 2003 рр. працювала лікарем-терапевтом у госпіталі м. Гар’ян у Лівії. З вересня 2003 року по квітень 2011 року працювала на посаді доцента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Буковинського державного медичного університету, викладала госпітальну терапію, клінічну фармакологію студентам та лікарям-слухачам на післядипломному етапі вищої медичної освіти, щедро ділилася знаннями, досвідом практичної роботи, підготувала і випустила кілька поколінь лікарів – випускників ЧМІ, БДМУ, є автором більше 80 наукових праць, співавтором понад 15 навчальних посібників та методичних рекомендацій. Наталія Іванівна була профоргом кафедри, відповідала за лікувальну роботу в базових клінічних установах, проведення клінічних конференцій на базі ЛШМД, за організацію лікувально-консультативної роботи в базових лікувальних закладах районів Чернівецької області (Хотинській, Заставнівській, Кіцманській ЦРЛ).

Наталія Іванівна прожила коротке, але багатобарвне, щасливе, сповнене подіями життя в якості талановитого науковця, висококваліфікованого лікаря, досвідченого викладача вищої медичної освіти, прекрасного лектора, талановитого митця, лагідної та люблячої дружини, матері, бабусі. Це був шлях самопожертви і служіння людям. В останнє десятиліття проявився надзвичайний талант Наталії Іванівни до образотворчого мистецтва. Неймовірна глибина світогляду та щедрість душі Наталії Іванівни знайшли відображення на численних полотнах. Наталія Іванівна володіла надзвичайною харизмою Лікаря, Вчителя, Митця.

Учителем не кожен може бути, не кожне серце вміє говорить...

Учитель лише той, хто вміє чути, окрилити, навчити і любить.

Тендітну душу ласкою зігріти і добротою ниву засівать,

Безмежно, щиро цілий світ любити ілюдям усього себе віддать.

Колектив кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Буковинського державного медичного університету глибоко сумує з приводу передчасної смерті доцента Довганюк Наталії Іванівни.

Пам’ять про Наталію Іванівну завжди буде в наших серцях.