Візит в Туреччині

SaveLife Erasmus+: Проєкт Врятуй Життя: Базовий / Кваліфікований Рівень Підтримки Життя Шляхом Використання Інноваційних Цифрових Матеріалів

Впродовж 7-11 жовтня 2024 року команда з БДМУ взяла участь у

навчальній, викладацькій та тренінговій активності в рамках проєкту Erasmus+ SaveLife [2022-1-TR01-KA220-HED-000089373] «Проєкт Врятуй Життя: Базовий / Кваліфікований Рівень Підтримки Життя Шляхом Використання Інноваційних Цифрових Матеріалів», який координується Технічним університетом Йилдиз, м. Стамбул (Турецька Республіка). Тренінг у рамках грантового проєкту мав на меті забезпечення рівного доступу й сталості професійного розвитку та готовності студентів-медиків, медичних сестер, фельдшерів і лікарів загальної практики до здійснення базової та розширеної підтримки життя (BLS / ALS). Наш університет представляли доцентка кафедри Наталія Павлюкович та команда учасників, до складу якої входили лікар-педіатр, лікар-інтерн першого року навчання спеціальності «Офтальмологія», студентка 6 курсу медичного факультету та медична сестра.

У рамках грантового проєкту SaveLife, що фінансується Європейським

Союзом ERASMUS+ і спрямований на зменшення кількості смертельних

випадків, спричинених серцево-судинними захворюваннями, шляхом

поліпшення навчальних підходів до проведення серцево-легеневої реанімації, було проведено серію тренінгів із вдосконалення навичок базової та кваліфікованої медичної допомоги при різноманітних невідкладних станах (анафілаксія, пароксизмальна надшлуночкова тахікардія у дітей, тампонада серця тощо) для лікарів, медичних сестер, фельдшерів та студентів-медиків, а також два майстер-класи для партнерів проєкту щодо подальшого створення платформи електронного навчання в рамках погоджених раніше робочих пакетів.

 Загалом було проведено пілотування 12 підготовлених раніше симуляційних сценаріїв для тренінгу студентів-медиків, медичних сестер, фельдшерів і лікарів загальної практики із базової та кваліфікованої підтримки життя, а також завершення створення постійно доступної, безкоштовної, інноваційної, інклюзивної платформи електронного навчання щодо проведення заходів серцево-легеневої реанімації медичних фахівців. Отже, навчальна електронна платформа буде адаптована українською мовою й представлена надалі для вільного користування.