Ми – разом! Ми – сильні! Все буде Україна!

Ми – разом! Ми – сильні! Все буде Україна!

У такий нелегкий час співробітники Буковинського державного медичного університету долучаються до всіх можливих способів оборони нашої рідної землі в міру своїх можливостей та вмінь.

В умовах реальної військової агресії та захоплення території України Російською Федерацією проблема захисту Батьківщини стала, як ніколи актуальною.

Асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ, аспірант, викладач військово-польової терапії Гринюк Ольга Євгенівна за підтримки викладачів та студентів Вашківецького медичного коледжу з 01 березня 2022 року проводить навчальні тренінги для буковинців, а саме жителів Вижницького району, Вашківецької ОТГ з надання домедичної та долікарської медичної допомоги при невідкладних станах в умовах війни. Адже, вчасне надання домедичної і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених та хворих, а своєчасна евакуація з поля бою запобігає повторному ураженню або загибелі.

Ольга Євгенівна Гринюк навчає основних принципів надання домедичної та долікарської допомоги пораненим на полі бою, в зоні обстрілу(небезпеки), в зоні укриття (умовної небезпеки) та в зоні безпеки, в умовах воєнного стану. Вона демонструє особливості сортування поранених, накладання пов’язок та транспортування потерпілих. Разом з викладачем основ медсестринства Вашківецького медичного коледжу Наталією Григорівною Сащук, навчає базового алгоритму серцево-легеневої реанімації таправильної методики проведення ін’єкцій.


Викладач хірургії та реанімації Вашківецького медичного коледжу, хірург КНП Вижницька БЛІЛ Євген Ігорович Голояд демонструє надання невідкладної допомоги при гострих зовнішніх та внутрішніх кровотечах, що загрожують життю, переломах кісток нижніх та верхніх кінцівок, травмах голови та шиї, накладання пов’язок.

В практичній частині тренінгу учасники мають можливість тренуватись застосовувати джгути Есмарха, турнікети, саморобні закрутки при артеріальних кровотечах, накладати пов'язки, іммобілізовувати верхні та нижні кінцівки при травмах та переломах, застосовувати підручні засоби в надзвичайних ситуаціях. Завдяки підтримці Вашківецького медичного коледжу всі бажаючі мають змогу відпрацювати навики серцево-легеневої реанімації на муляжах, оснащених сучасними комп’ютерними програмами.